Akbank Cebe Havale Nedir? Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

0

Para gönderip-almak gün geçtikçe kolaylaşmaya devam ediyor. Son olarak artık cebe havale yöntemiyle yakınlarımıza para göndermek veya bir ödeme göndermek çok kolay. Basit bir şekilde cebe para transferi yapılabilmekte. Bu anlamda Akbank cebe havale işlemleri hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaştık.

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Akbank cebe havale nasıl yapılır sorusu Akbank kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biridir. Para göndermeniz gerekiyorsa ve karşı tarafın bir Akbank hesabı yoksa ya da herhangi bir banka hesabı bulunmasa da yine para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Aynı şehir içerisinden veya başka bir şehirdeki kişiye para transferi gerçekleştirme konusunda en pratik yöntemlerden birisi cebe havale yöntemidir.

Akbank cebe havale nasıl yapılır sorusu bu bakımdan oldukça önem arz etmektedir. Akbank kullanıcıları dakikalar içerisinde herhangi bir banka hesabı olmayan kişilere de para gönderme işlemi yapabilirler. Ancak bu süreçte hem parayı gönderirken hem de para çekimi sırasında her iki tarafın da dikkat etmesi gereken konular bulunur. Para çekim işlemleri sırasında mutlaka belirli kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

Akbank Cebe Havale Nedir?

Akbank cebe havale nedir sorusuna yanıt vermek gerekirse banka hesabı olmayan kişilerin cep telefonu numaralarına tanımlayarak para gönderme işlemi gerçekleştirmektir. Kısa sürede ve istenilen her yere para gönderme işlemini cebe havale yöntemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Cebe havale yöntemini tercih edilmesinin birçok nedeni bulunur. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Cebe havale transferi sayesinde Akbank kullanıcısı olmayan ya da banka hesabı bulunmayan kişilere para gönderme kolaylıkla gerçekleştirilebilir.
 • Yanlış bir numaraya gönderim yapıldığında kolaylıkla müşteri hizmetleri üzerinden iptal işlemi gerçekleştirilebilir.
 • Gönderilen para Akbank ATM’si bulunan her yerden kolaylıkla çekilebilir.
 • Para gönderme işlemleri sırasında belirli limitler arasında gönderim sağlanabilir
 • Bu yöntemde işlem süresi son derece kısadır.
 • Kişiler 7/24 para gönderme işlemlerini yapabilir.

Akbank cebe havale nedir sorusu bu bakımdan büyük bir önem taşır. Eğer bu yöntemi bilmiyorsanız çeşitli işlem adımlarını öğrenerek para gönderme işlemlerinizi çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Akbank kullanıcıları açısından en çok merak edilen konulardan biriside Akbank’ta cebe havale nasıl yapılır sorusunun yanıtıdır. Eğer cebe havale yapmayı düşünüyorsanız bu işlemi mobil uygulama üzerinden ya da ATM’ler üzerinden yapabilirsiniz. Para gönderimi sırasında kişilerin bilmesi gereken birtakım bilgiler bulunur. Bu bilgileri elinizde ise kolaylıkla para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank cebe havale işlemi yapabilmek için mutlaka gerekli olan bilgiler arasında şunlar yer alır:

 • Telefon numaranız
 • Karşı tarafın telefon numarası
 • TC kimlik numarası
 • Gönderilmesi gereken tutar bilgisi

Cebe havale için gerekli olan bilgiler arasındadır. Bu bilgileri elinizde bulundurduğumuz müddetçe kolaylıkla karşı tarafın cep telefonuna tanımlı olarak para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Para gönderme işlemleri sırasında göndereceğiniz limitin seçimine çok dikkat etmelisiniz. Çünkü Akbank günlük olarak yalnızca belirli limitler arasında işlem yapmanıza olanak tanır. Aynı zamanda Akbank’ın günlük haftalık ve aylık cebe havale limitleri de bulunur.

Akbank ATM’den Cebe Para Gönderme

Akbank ATM’den cebe para gönderme işlemi en pratik yöntemlerden biridir. Eğer yakınlarınızda bir Akbank ATM’si varsa kolaylıkla ve geciktirmeden ATM üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Akbank kartınız olması gerekiyor. Akbank kartınızı ATM’nin soket kısmına yerleştirmeniz işleme başlamanız açısından ilk adımdır.

Daha sonra şifre işlemleri kısmını geçmelisiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra para transferi kısmına girerek buradan CepBank yöntemini tercih etmelisiniz. CepBank kısmını seçtikten sonra gerekli tutarları ve karşı tarafın bilgilerini yazmalısınız. Sonrasında işlemi sonlandırarak karşı tarafın parayı çekmesini beklemelisiniz.

Karşı tarafın mutlaka bir gün içerisinde bu parayı çekmesi gerekir. Akbank ATM den cebe para gönderme işlemi son derece pratik bir işlemdir. Bu süreçte karşı tarafın belirli bilgiler dahilinde bu parayı çekmesi mümkün olabilir. Cebe havale nasıl yapılır sorusuna yanıt genel olarak ATM şeklindedir. ATM’ler üzerinden yatırım işlemleri birkaç dakika gibi kısa bir süre içermektedir.

Akbank Mobil Uygulama ile Cebe Para Gönderme

Akbank mobil uygulama ile cebe para gönderme işlemi de son derece pratik gerçekleştirilebilecek işlemlerden biridir. Evinizde veya iş yerinizde bulunduğunuz bir anda acil olarak para göndermeniz gerekiyorsa rahatlıkla mobil uygulama üzerinden cebe havale yapabilirsiniz. Cebe havale işlemleri sırasında ise şu aşamaları geçmeniz büyük bir önem taşır:

 • İlk olarak mobil şubenize şifrenizi girerek giriş yapmalısınız.
 • Sonrasında para gönderme için transferler kısmına girmelisiniz.
 • Bu alanda cebe havale kısmına tıklamalısınız.
 • Kendi telefon numaranız da dahil olmak üzere karşı tarafın tüm bilgilerini doldurmalısınız.

İşlemleri tamamladıktan sonra kolaylıkla cebe havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Akbank cebe havale nasıl yapılır sorusunun yanıtı özellikle mobil uygulama açısından son derece önemlidir. Günümüzde birçok kişi artık mobil uygulamayı daha fazla kullandığı için cebe havale yöntemlerinde de mobil uygulama en az ATM’ler kadar fazla kullanılmaktadır.

Akbank Cebe Havale Limiti

Cebe havale limiti para gönderim aşamasında oldukça önemlidir. Belirli limitler dahilinde günlük olarak para gönderebileceğiniz gibi haftalık ve aylık olarak da para gönderme limitleri bulunur. Bu limitlerin üzerinde para göndermeye çalışmak işleminizin gerçekleştirilememesi ne neden olur. Böyle durumlarda mutlaka bankanın belirlemiş olduğu limitler üzerinden gönderim işlemini yapmalısınız. Akbank cebe havale limiti konusunda şunları söylemek mümkündür:

 • Günlük cebe havalede alt limit 10 TL
 • Günlük cebe havalede üst limit 1000 TL
 • Haftalık gönderimde alt limit 10 TL
 • Haftalık gönderimde alt limit 2000 TL
 • Aylık gönderimde alt 10 TL
 • Aylık gönderimde üst limit 3000 TL

Şeklindedir. Bu limitlere uyarak para gönderme işlemlerinizi Cepbank ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Akbank Cebe Havale İptali

Akbank cebe havale iptali kişilerin yanlış işlem yapması durumunda gerçekleştirdiği bir işlem türüdür. Eğer cebe havale işleminde herhangi bir hata olursa ve bu işlemin iptal edilmesi gerekirse bankanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. ATM’den veya mobil şubeden iptal ettirmeniz mümkün olmadığı için müşteri hizmetlerini aramanız büyük bir önem taşır.

Bununla birlikte eğer karşı taraf 24 saat içerisinde belirtilen limit tutarını çekmezse bu durumda yine iptale neden olur. İptal işlemlerinin yapılabilmesi için kişilerin müşteri hizmetlerini araması ya da karşı tarafın bu parayı 24 saat içerisinde çekmemesi gerekir. 24 saat içerisinde çekilmeyen tutarlar, 3 defa üst üste yanlış girilen bilgiler nedeniyle işlemleriniz iptal edilmektedir.

Akbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Önemli başlıklardan biri de havalenin nasıl çekileceği ile alakalı. Eğer sizlere bir Akbank hesabı üzerinden cebinize havale gönderilmiş ise mutlaka bu işlemin çekimi sırasında belirli prosedürleri yerine getirmeniz gerekir. Çekim işlemleri sırasında kişiler şu aşamaları gerçekleştirmelidir:

 • Para çekim işlemleri sırasında mutlaka Akbank ATM’leri kullanmanız gerekir.
 • ATM ye ulaştığınızda kartsız işlemler bölümüne girmelisiniz.
 • Kartsız işlemler bölümünden cebe havale kısmına giriş yapmalısınız
 • Cebe havale kısmından giriş yaptıktan sonra tek dikkat etmeniz gereken nokta bilgileri doğru girmektir.
 • Karşı tarafın telefon numarası TC kimlik numaranız ve telefon numaranız gibi bilgileri doğru bir şekilde yazmalısınız.
 • Sizlere gönderilen referans numarasını da yazarak işlemi onaylamalısınız.

Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde kolaylıkla para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank cebe havale yöntemi basit olmakla birlikte mutlaka bilgilerin doğru olması gereken işlemlerdir. Akbank değil de Finansbank müşterisiyseniz, cebe transfer yöntemiyle ilgili Finansbank cebe havale başlığına göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.