Bankalar Dışında Kredi Veya Borç Veren Yerler

0

Bankalar kredi amacıyla ilk olarak başvurulan para birim merkezleridir. Ancak bankalarda aylık ödeme sisteminde sorun yaşayan insanlar sicillerinde bozukluk gibi sonuçlarla karşılaşabilmektedir. Bunun sonucunda bankalar ile çalışamıyor olabilir, kredi notlarındaki düşüklük sebebiyle farklı çözüm yolları arıyor olabilirler.

Bankalar Dışında Borç Alınabilecek Yerler

Kredi notunuzdan dolayı, sicilinizdeki bozukluklardan dolayı bankalardan kredi çekemiyor, farklı alternatif seçenekler arıyorsanız sizlere aktaracağımız bilgiler doğrultusunda, finansal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bankalar dışında kredi veya borç alırken dikkatli olmanızda fayda olacaktır. Yasal statü olarak kredi vermeye yetkili yerlerden kredi temininizi sağlamanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Bankalar dışında bazı finans kuruluşları kredi vermeye yetkilendirilmişlerdir. Bu kuruluşlardan kredi emini işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni Yasal Düzenleme İle Finans Şirketlerinden Kredi Alabilirsiniz!

Finansal şirketler, yeni yasal düzenleme ile birlikte belirli kriterleri sağladıkları an itibariyle kendi şirket ve bütçelerine uygun faiz oranları dahilinde kredi verebilme yetkilerine sahiptirler. Bu şirketlerin güvenilirliğini elbette kendiniz belirleyeceksiniz. Büyük olan çeşitli firmalar finans konusuna oldukça güvenilir nitelik taşırlar.

senetle kredi alınabilen yerler
bankalar dışında nerelerden kredi alınabilir

Örneğin Koç Holding,  bu holding yalnızca Türkiye çapında değil dünya çapında da oldukça ses getiren özel bir kurumdur. Banka dışında kredi veren yerler olarak bu özel kurum gibi yerleri tercih edebilirsiniz.

Koç Finans aracılığı ile çekebileceğiniz krediler, kendi şirketlerinde belirlemiş oldukları faiz oranları ile birlikte oldukça güvenilir bir nitelik taşımaktadır. Sizler de güvenilir, büyük Finans Şirketlerini tercih ederek kredi alımınızı gerçekleştirebilir, gönül rahatlığıyla finansal işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Diğer Hangi Firma Veya Kuruluşlar Senet İle Kredi Veriyor?

Büyük işletmeler, firmaları tercih etmek yerine daha küçük işletmeler aracılığında kredi işleminizi gerçekleştirebileceğiniz pek çok seçenek mevcuttur. Türkiye genelinde senet ile kredi verme konusunda ilk olarak küçük işletmeler arasında tercih edilen kuruluşların başında Galericiler yer almaktadır. Galericiler sizlere senet ile borç verme konusunda yardımcı olmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken temel unsur ise Galericinin kendi belirlediği faiz oranına göre bu krediyi sizlere vermesidir.

İkinci diğer seçenek ise Kuyumcular. Kuyumculardan da senet karşılığından kredi temin edebilir, belirlenen faiz oranı ile birlikte borcu geri ödeyebilirsiniz. Ancak bu iki seçenek de yasal değildir. Kesinlikle yasal olmadığını belirtiyor, ne kadar çıkmaza girilecek olunacak dahi olsa yasal ve güvenilir yolları tercih etmenizi öneriyoruz. Yasal olmayan herhangi bir seçenek ile kredi temin ettiğiniz durumda çeşitli problemlerle karşılaşmanız olası bir durumdur.

Özellikle son dönemde galeri vb. şekilde senet karşılığı kredi sunan tefeciler sık sık haber konusu olmaya başlamış durumda. Durum böyle iken yasal olmayan yollarla para temin etme girişimlerinin başınıza sıkıntılı işler açabileceğini unutmamalısınız.

Kaynak : Finans Merkezi

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.