Dolar, Altın, Borsa ve Bitcoin Yorumları, Analiz ve Beklentiler

0

Dolar kuru güne hafif bir gerileme ile başlıyor. 8,55 civarına kadar gevşeyen dolar/TL paritesinde işlem hacmi nispeten düşük seyrediyor. Bunun da nedeni elbette ki Kurban Bayramı tatili. Türkiye’de bayram tatili nedeniyle TL bazlı paritelerde işlem hacmi düşük.

Dolar endeksinde yükseliş devam etmekte. 92,80 seviyesi civarında fiyatlana dolar endeksinde yaşanan yukarı yönlü hareketler dolar kurunda da yükselişlere neden olabilir. Burada yaşanacak geri çekilmeler ise dolar/TL tarafında da düşüşler mümkün hale gelebilir.

ABD tahvil faizlerinde geri çekilme sürüyor. ABD 10 yıllık tahvil faizleri 1,30 altında fiyatlama mevcut.  Yayılan delta varyantı FED’den beklenen erken bir varlık alım azaltımı ihtimalini rafa kaldıracak gibi görünüyor. Dolayısı ile ABD verileri iyi gelmesine karşın tahvil tarafına da pek de etki etmediği gözleniyor.

Ons tarafında 1,820 dolar seviyesi üzerinde kalınamadı. Bu sabah itibari ile 1,800 dolar civarında fiyatlanan ons altında aşağıda 1,791 dolar seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Bu seviye altına inilmedikçe yükseliş etkili olmaya devam edebilir.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında dün başlayan yükseliş bugün de etkili olmakta. Elon Musk’ın dünkü toplantıda Tesla’nın yeniden bitcoin ile ödeme kabul edebileceğine dair beyanları ile bitcoin ve kripto para piyasalarında yükseliş yaşandı ve bu yükseliş hareketi devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.