En İyi Tayland Dizileri, En Beğenilen Tayland Dizileri

1

Hem dünya genelinde hem de ülkemizde son dönemde Kore dizileri oldukça popüler bir hale geldi. Dizi severler Kore dizilerini tüketmeye başlayınca ya da Kore dizilerinden sıkılmaya başlayınca yönünü Tayland dizilerine çevirmeye başladı. Son yıllarda çok gelişen Kore dizi ve sinema sektörü izleyici tarafından tam not aldı ve yoğun bir izleyici kitlesine kısa bir süre içerisinde sahip oldu. Öyle ki Türkiye’de bazı diziler Kore dizilerinden uyarlanarak Türkçe olarak sunulmaya başlandı. ( Baba Candır gibi )Bu bölümde sizlerle en iyi Tayland dizileri arasında yer edinmiş olan bazı dizilerden örnekler vereceğiz.

Tayland turistik yerleri ve kendine has mutfağı ile dikkat çeken uzak doğu ülkelerindendir. Tatil seçenekleriyle cazip avantajlar sunan bu ülke dizi sektöründe de son dönemlerde hızlı adımlarla ilerlemekte. Ülkemiz de her ne kadar uzak doğu dizileri deyince akla Güney Kore Dizileri gelse de Tayland dizileri en az Kore dizileri kadar ilgi çekici özgün.  Tayland dizileri özellikle Uzakdoğu dizi furyasında ciddi izleyici kitlesine sahip durumda. Ülkemizde Kore dizileri gibi Tayland dizileri de genç kesimin ilgi alanına girmeye başladı bile. Bu arada Kore dizileri denilince akla elbette ki Güney Kore gelmelidir. Kuzey Kore’de bulunan rejim nedeni ile Kuzey Kore’de dünyaya açılan bir dizi sektörü bulunmamaktadır.

Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasına girmeyi başaran bazı Tayland dizileri şimdiden olmaya başladı bile. Özellikle Kore gençlik dizileri ülkemizde oldukça popüler.  Z kuşağı olarak adlandırılan liseli gençlerin gözdesi Kore dizileri ülkemiz Tv kanallarında yayınlanmıyor olsa da, internet ortamında izleyiciler tarafından oldukça fazla takip edilmekte.

 

En Çok İzlenen 4 Tayland Dizisi

 

Princess  Hours Thai

Yapım Yılı: 2017

Türü: Romantik, Komedi

Bölüm Sayısı: 20 olmakla birlikte her bölüm 45 er dakikalık bölümler halinde yayınlanmaktadır.

Oyuncu Kadrosu: Tao Sattaphong Phiangphor, Pattie Ungsumalin Sirapatsakmetha, Phan Pakniez, Bebe Thanchhanok Ritnaka

Konusu: Sıradan bir öğrenci olan Khaning  sarayda koruma olan büyük babasının vermiş olduğu bir söz nedeniyle veliaht prensi ile evlenir. İki gencin hayatın birbirinden çok  farklıdır üstelik veliaht prens başkasını sevmektedir. Bu farklı iki çiftin duyguları evlilikleri ile birlikte değişecektir.

en çok izlenen taylan dizileri

Devil Lover

Yapım Yılı: 2015

Bölüm Sayısı: 17

Türü : Fantastik, Dram, Gizem, Bilim Kurgu ve Komedidir.

Oyuncular: Golf Pichaya Nitipaisankul, Piglet Charada Imraporn, Arthur Benjakul, Bie Thassapak, Petchnla, Plaii Poramed

Konusu: Sora özel güçlere sahip bir gençtir. Güçlerini kontrol edemediği için ailesi ve çevresine zarar vermektedir. Bir gün  evlerine bir adam gelip Sora’yı alır ve Japonya da bulanan bir bilim merkezine götürür. Sora’ya hem normale döndürülme vadi verilir hem de bilim için faydalı olacağı söylenir. Fakat işler anlatıldığı gibi olmaz Sora orda bir nevi tutsak hayatı yaşamaya başlar. Sora bu esarete daha fazla dayanamaz ve bilim merkezinden kaçma planı yapar.

 

Cubic

Yapım Yılı: 2014

Bölüm Sayısı: 16

Türü: Dram, Aksiyon, Romantik, Gençlik

Oyuncular: Bomb Tanin Manooonsilp, Mint Chalida Vijitvongtong

Konusu: Ruthainark’ın babası çok ünlü bir mafya babası olan Lin Lang Ser ‘e borçludur ve borçlarını da ödeyememektedir. Bunun üzerine Lin Lang Ser borca karşılık Ruthainin ablasını ister. Babası kızını vermek istemez ve kızlarıyla kaçmayı planlar. Kaçacakları esnada Ruthai evde unuttuğu eşyasını almak için onlardan ayrılıp eve geri döner ve mafya babasına yakalanır. Lin Lang Ser ablasına göre güzel olmayan bu kızı evine hizmetçi olarak alır ve olaylar başlar.

en iyi tayland dizileri angel magic

Angel Magic

Türü: Romantik, Komedi

Bölüm Sayısı: 28

Süresi: 60 dakika

Oyuncular: Push Puttichai, Vil Wannarot Sonthichai

Konusu: Beauty oldukça zengin ve bir o kadarda şımarık bir kızdır. Aksi ve insanlara hep üstten bakan Beauty kuşlardan da çok korkmaktadır. Bir gün lanetlenir ve kuşa dönüşür eski haline gelebilmesi için ise gerçek aşka sahip birinin onu öpmesi ile ancak lanet bozulacaktır.

 

Full House

Yapım Yılı: 2013

Bölüm Sayısı: 20

Türü: Romantik- Komedidir.

Oyuncular: Mike Pirath Nitipaisankul, Aom Sucharat Manaying

Konusu: Om-Em ablası ile birlikte babasından miras olarak kalan evde yaşamaktadır. Bir gün ablası Om-Em’i Güney Kore’ye gönderir, amacı kardeşi yokken evi satıp borcunu ödemektir. Om-Em uçak yolculuğunda hoş olmayan tesadüflerle Mike ile tanışır. Om-Em kalacağı otelin parasını ödeyemeyince Mike kandırır. İkilinin hoş olmayan karşılaşmaları burada da kalmaz. Om-Em evine geri döndüğünde evin satıldığını ve yeni sahibinin de Mike olduğunu öğrenir..

1 yorum
  1. Turisno_Coara diyor

    Romantik dram turunden olan dizi 15 bolumdur. Jee cok unlu bir manken ve oyuncudur. Annesi ise cok zengin bir adamla evlenir. Fakat adam kıza sardırır ve kız evden hızla arabaya binerek kacar. Bu s?rada bir genc kıza carpar ve olumune neden olur. Olen kızın erkek arkadas? ise basarili bir avukattir. Avukat yemin eder ve kız arkadasının olumune neden olan kızı mahvedecektir. Tayland dizileri arasında cok degisik bir konuya sahip olan dizi, cok begenilen yapımlardan birisidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.