Kuveyt İşçi Alımı- Kuveyt’te İşçi Maaşları Ne Kadar?

1

Körfez ülkelerinden biri olması ve ülkede çalışan nüfusun az olmasından dolayı Kuveyt işçi alımı gereksinimi, her geçen sene daha da artmaktadır. Özellikle Pakistan, Hindistan ve Afrika ülkeleri gibi ülkelerin yanı sıra, bizim ülkemizden de beyaz yakalı ve normal çalışanların nüfusu bir hayli yüksek. Eğer siz de bu sevimli ve küçük ülkede, önemli miktarlara varan kazançlar elde etmek istiyor ve işçi maaşlarının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız; işte yanıtları…

Kuveyt İşçi Alımı

Kuveyt, son yıllarda yer altı ve havaalanı yatırımları ile dikkat çekiyor. Birkaç yıllık bütçe planlamalarında 100 milyar doların üzerinde yapı ve imar alanına bütçe ayıran Kuveyt, işçi alımını bu yüzden sıklaştırdı. Bu ülkeye yerleşik olmayan en fazla işçi gönderen ilk 5 ülke içerisinde Türkiye de bulunmakta.

[ilgili_yazi id=”501″]

Kuveyt, kavurucu sıcaklığı ve bunaltıcı iklimi ile bize göre çok farklı bir iklime sahiptir. Buna rağmen, bu ülkede iş gücüne katılımın az olmasından dolayı, ülkemizden de işçiler gitmektedir. Elbette bunun arka planında, bazı alanlarda önemli maaş ücretlerinin veriliyor olması. Zira beyaz yakalılar olarak bilinen mühendis, doktor, pilot ve mimar gibi mesleklerde 100 bin TL’ye kadar maaş almak sıradan hale geldi. Bununla birlikte, bu görevlerde çalışıp 5-10 bin arası alınabildiğini de belirtmek gerekir. Yani iş tanımına göre maaşlar farklılık göstermektedir.

Kuveyt’te İşçi Maaşları Ne Kadar?

Kuveyt işçi alımı başvurusu yaptıysanız ya da yapmak istiyorsanız; muhtemelen en çok merak ettiğiniz konuların başında Kuveyt’te işçi maaşlarının ne kadar olduğudur. Özellikle belirtmek gerekir ki net bir rakam elbette vermek mümkün değildir. İş tanımına göre değişebildiğini yukarıda ifade ettik. Ancak, Türk işçilerinin bu ülkede aldığı maaşların 1500 ila 300o dolar arasında değiştiğini belirtmek gerekir. Beyaz yakalıların maaşı ise çok daha yüksek miktarlara çıkabilmektedir.

Kuaför, kebap ustası, şoför, tatlı ustası, baklava ustası, turizmciler ve çoğunlukla inşaat işçileri için bu ülke, maaş anlamında cazibeli bir merkez olarak görülebilir. Eğer siz de bu ülkede çalışmak ve önemli miktarlara varan gelirler elde etmek istiyorsanız, başvurunuzu yapın. Bunun için İş-Kur ve bazı yurtdışı işçi çalıştıran firmalara başvuru yapmanız gerekiyor. Kuveyt’te çalışanların aldığı asgari ücret ile ilgili detaylı bilgiye Kuveyt Asgari Ücreti yazısından ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. Ekonomist diyor

    Kuveyt ve Katarda güzel iş fırsatları oluşmaya başladı Türkler içib. Değerlendirmek gerekli aslında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.