Parasız İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Fikirleri

0

Parasız İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Fikirleri nelerdir? Sorusu sürekli gündemde kalan bir sorudur. Günümüzde iş bulmanın ve iş kurmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Hele birde sermayemiz yoksa işte o zaman iş bulmakta iş kurmakta neredeyse imkânsız olur. İş kurmak için sağdan soldan elden atın ve ya döviz alarak borç yapıp iş kura biliriz. Ya da bankalardan kredi alabiliriz. Evet, ama ya kurduğumuz iş yolunda gitmezse o zaman borçlarımızı nasıl geri öderiz. İş bu düşünceler çoğumuzu iş kurma hevesini kaçırıp bizi iş kurmaktan korkutur.

Parasız İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Fikirleri

Parasız iş kurma yollarını ve yöntemlerini bu yazımızda ele alarak sizlere birkaç iş fikri sunmak istiyoruz. Nihayetinde bu iş fikirleri sermayesiz kaybedeceğiniz ve sizi korkutacak bir durum değil. Gelim şimdi hep birlikte biraz fikir alışverişi yaparak Parasız İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Fikirleri nelermiş, nasıl parasız iş kurabiliriz bir bakalım.

Parasız Nasıl İş Kurabilirim?

Parasız Nasıl İş Kurabilirim? İşte bu soru en can alıcı nokta sorulan soruların en başında geliyor. Evet, parasız adım dahi atamadığımız şu yeryüzünde parasız nasıl iş kurabiliriz ki?

Bu gibi sorular daha iş kurmadan bizi pes ettirici sorulardır. Bu soruları kafamızda değiştirerek başka soruları cevaplamaya başlamamız parasız iş kurma düşüncemizi cesaretlendirir. Şöyle ki öncelikle olumsuz düşüncelerden sıyrılıp kurduğum iş beni bekliyor ben onu bulmalıyım diye düşünerek yola çıkarsak kendimizi olan güvenimiz artar ve mantıklı düşünmeye başlarız. Parasız iş kurmak için önce yeteneklerimizi ve ilgi alanlarımızı taramalıyız. En iyi bildiğimiz en sevdiğimiz işi fikir üzerinden yürümek bizi başarıya götürür. Çok paralar ile kurulan işlerin ne garantisi var ki? Diye düşünerek iş araştırmaya başlayalım.

Parasız nasıl iş kurabilirim? Sorusundan sonra atacağımız adımlar şunlar olmalıdır:

 • Yeteneklerimizi keşfedin
 • Kazacağınız küçük miktarda olan parayı hesaplayarak küçümsemeyin
 • Bu iş olmaz bu iş tutmaz deyip hemen vazgeçmeyin
 • Kararlı ve istikrarlı olun
 • Kurmak istediğiniz iş hakkında önce geniş ve etraflıca araştırma yapın
 • Kurmak istediğiniz işi sizden önce yapan kişilere iş hakkında soru sormaktan çekinmeden öğüt ve bilgiler alın
 • Kurmak istediğiniz iş hakkında herkesten farklı fikirler üretmeye çalışın
 • İş kurmak için herkesin kullandığı sosyal medya ağlarından yararlanın

Parasız Kurulan İş Örnekleri

Parasız kurulan iş örnekleri arasında ilk sıralarda hiç sermaye gerektirmeyen sadece el becerisi ve ya doğal yetenekler ile yapılan işler geliyor. Bu işler ev yapımı doğal gıda pazarlaması ve el emeği göz nuru ürünler geliyor. Ancak bizim size parasız iş kurma konusunda bir yardımız olsun düşüncesi ile birkaç iş fikri tavsiyelerimiz olacak.

İşte sizin için tavsiye ettiğimiz Parasız kurulan iş örnekleri:

 • Yazı yazmayı seviyorsanız içerik üreticisi olabilirsiniz
 • Kendi yörenize ait gıdaları önce sosyal medya ağlarından pazarlayıp daha sonra dükkân açarak iş kurabilirsiniz.
 • Son günlerde çok popüler olan işler arasında göze çarpan bebekler için özel gıda ürünleri üretebilirsiniz. Bu işi yapan kişiler, bebekler için özel tarhanalar, sebzeli erişteler, çeşitli tahıllardan öğütülmüş mama unları, meyve püreleri ve daha pek çok bebek beslenmesinde önemli olan gıdaları evlerinde üretiyorlar. Kendileri evlerinde ev yapımı doğal bebek besinlerini önce sosyal medya ağlarında pazarlayarak boy gösterip daha sonra bir yer açarak iş kuruyorlar.
 • Parasız iş kurmak isteyenler ikinci el eşya alım satımı yapabilir. Özelliklede çok değerli olan eski eşyaları alıp pazarlamak çok kazandıran işler arasında yer alıyor.
 • Özellikle bayanların daha çok başarılı olduğu iş alanlarından biriside yumurta üreterek satmaktır. Son günlerde sosyal medyada frak yatan işlerden birisi olan yumurta üretimi çok ilgi çekiyor. Şimdi yumurta ne alaka demeyin, çünkü mavi yumurta satışı sosyal medyada en çok satanlar arasında yer alıyor.
 • Parasız iş kurmak için en kolay ve en hızlı yöntem sosyal medya ağlarından yararlanmak oluyor. Parasız kurulan iş örnekleri arasında özel davetler için ev yemekleri yapmaktır. Bu iş fikride artık pek çok yerde rastladığımız işler arasında yer alıyor. Yemek yapmayı sevenlerin başarılı olduğu hatta daha sonra dükkân açarak işçi bile çalıştırdığı bu iş önü açık çok kazandıran işlerdendir. Ev yemeği siparişi vermek için iyi bir yer arayan bir sürü müşteri var. Bu müşteriler sadece evlerine sipariş edecekleri yemeklerin temiz ve lezzetli olması dışında bir şey istemiyorlar. Bu işi yapan kişiler ev baklavası, yaprak sarması, mantı, içli köfte, börek ve çeşitli ev yemekleri siparişi alıyor hatta işlere yetişemeyerek yanlarına yardımcı alarak çalışıyorlar.
 • Herkesi mutlak fraklı bir yeteneği vardır. Ya da ilgi duyduğu bir alan vardır. Mesela bir örnek vermek gerekirse hiç bir sermaye koymadan toptan satış yapan yerleri dolaşarak kendiniz için fiyat alın daha sonra bu ürünlerin resimlerini ve fiyatlarını sosyal medyada paylaşın bu şekilde satış yapın. İnanın bu toptan ürünleri daha uygun olduğu için sizden alacak bir sürü müşteri bulabilirsiniz. Kim bilir? Beklide ilerde sizde bir toptan ve perakende dükkânı açarak parasız iş kurulan iş örnekleri arasına girebilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.