Ethereum Madenciliği Nedir? Ethereum Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

0

Ethereum madenciliği nedir, nasıl yapılır? Ethereum mandenciliği ile ne kadar para kazanılır gibi soruların cevaplarını bu sayfada inceliyoruz. Günümüzde en hızlı ve en etkili değişimin yaşandığı alanların başında teknoloji gelmektedir. Teknoloji alanında meydana gelen bu değişimle birlikte birçok alanda da dijitalleşme süreci yaşanmaktadır. Bu durum insanların hayat düzenini ve günlük alışkanlıklarını değiştirmesinde etkili olmaktadır. Öyle ki uzun yıllardır ekonomide kullanılan klasik paraların yerini artık dijital paraların almaya başlayacağı düşünülmektedir. Bu düşünce nedeniyle insanlar, kripto para ve kripto para madenciliği gibi alanlara ilgi duyar hale gelmiştir.

Söz konusu kripto para ve kripto para madenciliği alanlarının en önemli parçalarından biri de Ethereum madenciliği olarak bilinmektedir. Günümüzde birçok insan Ethereum madenciliğinin anlamını ile sağladığı kazanç miktarını merak etmektedir. Ayrıca bu konular hakkında var olan sorularına tatmin edici cevaplar bulabilmek için bir dizi araştırma yapmaktadır.

Ethereum Nedir?

Ethereum günümüzde oldukça popüler hale gelen ve 2013 senesinde kurulan kripto para işletim sistemlerinden biridir. Bu sistemin para birimi Ether olarak bilinmektedir. Ethereum günümüzde popüler olan Bitcoin ile benzerlik gösterse de birçok yönden farklı özelliklere sahiptir.

Ethereum Madenciliği Nedir?

Ethereum madenciliği halka açık bir şekilde çalışan, hesaplamalar ve hesaplamalarla ilgili işlemlerin doğrulamasını yapan, bu konularla ilgili yaşanan matematiksel sorunlara cevap arayan bir alandır. Kripto para ağı oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Böyle karmaşık bir yapının iç düzenini ve bu iç düzenin sürekliliğini sağlamak özel bir çaba gerektirmektedir. Bu nedenle Ethereum madenciliği ile ilgilenen kişiler kripto para ağı için oldukça önemli görülmektedir.

Ethereum Üretimi Nasıl Yapılır?

Ethereum üretimi yapmak isteyenler, bu işi hem tek başlarına hem de havuza katılarak yürütebilme imkânına sahiptir. Bu iki yöntem kıyasladığında havuz içindeki üretimin tek başına yapılan üretime göre daha karlı olduğu öngörülmektedir. Ethereum üretimi yapmayı düşünen kişilerin ilk olarak Ethereum cüzdanı olarak tabir edilen bir cüzdana sahip olması şarttır. Bir Ethereum cüzdanına sahip olunduktan sonra üretime başlayabilmek için yapılması gereken tek şey kalmaktadır. O da Ethereum üretiminde kullanılması zorunlu olan programların bilgisayara yüklenmesidir.

Ethereum Madenciliği Yapılarak Ne Kadar Kazanılır?

Ethereum madenciliği yaparak elde edilecek kazancın miktarı bazı etkenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu etkenler Ether (ETH) fiyatı, hash gücü, güç tüketimi ve güç maliyeti olarak bilinmektedir. 17 Mayıs 2021 tarihi itibariyle 1 Ether, 28.336,27 TL olarak karşılık bulmaktadır.

Ethereum Kazancına Dair Örnek Hesap Verileri

Aşağıda 17 Mayıs 2021 parametreleri dikkate alınarak yapılmış olan örnek hesaplamaya ait veriler verilmektedir.

 • Hesap sırasında kullanılan değerler şu şekildedir:
  Hash gücü: 100 MHs,
  Güç tüketimi: 0
  Güç maliyeti: 0.85 TL/kWh
 • Hesap sonuçları şu şekildedir:
  1 saatlik kazanç: 2,55 TL
  1 günlük kazanç: 61,29 TL
  1 haftalık kazanç: 429 TL
  1 aylık kazanç: 1.838,57 TL
  1 yıllık kazanç: 22.062,83 TL

Ethereum Nasıl Alınır 2021

Ethereum almanın bir çok farklı yolu vardır. Binance, Paribu, BTCTurk gibi kripto para borsalarından ethereum alımı yapabilirsiniz. Ayrıca Kapalıçarşı’da kripto para bürolarından da ethereum alım işlemi yapabilirsiniz.

Forex şirketlerinde açacak olduğunuz hesaplar aracılığı ile de ethereum alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. XM Foreks, Lord FX, AMarkets gibi aracı kurumları bu konuda inceleyebilirsiniz.

Bu sayfada ethereum madenciliği nedir, ne kadar kazandırır gibi soruların cevaplarını paylaştık. Kripto paralar ile ilgili daha fazla bilgi için https://kriptomix.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.