Luna Coin Nasıl Alınır? Luna Nereden Alınır? Luna İşleme Açık mı?

0

Son günlerin popüler kripto para birimlerinin başında Luna Coin gelmekte. Luna coin delist oldu mu? Luna coin nasıl alınır? Luna token alınıp satılabiliyor mu gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabileceksiniz.

Günümüzde yatırım ve yatırımcılık bireyler tarafından oldukça rağbet gören bir pasif gelir haline dönüştü. Bununla birlikte yatırım piyasası sürekli bir gelişim haline girdi ve yatırımcı seviyesi günümüzde rekor seviyelere ulaştı. Haliyle yatırım platformları ve bu platformlarda bulunan yatırım varlıklarının çeşitliliği ve işlem hacmi oldukça arttı.

Kripto Para Piyasasında Yaşanan Gelişmeler ve Luna Coin

Yatırım işlem hacminin ve yatırımcı sayısının artması kripto para piyasalarındaki varlıkların risk seviyesini ve buna bağlı olarak kazanç seviyesini de oldukça etkilemiş durumda. Aynı zamanda dünya çapında ses getiren projelerin ve şirket sahiplerinin bu piyasalarda işlem yapmaya başlaması da kripto paraların beklenen fazla işlem görmesine ve buna bağlı olarak hızlı alış-satış seviyelerine ulaşmasına sebep olmuş durumda.

Günümüzde Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimle başlayan ve buna bağlı olarak yakıt fiyatlarındaki ani artış tüm yatırım piyasalarını olumsuz yönde etkilemiş ve yatırımcı psikolojisi olarak da tanımlanan ani alış-satış aksiyonları ciddi manada arttırmıştır. Bu durumun olumsuz etkisi ise kripto para piyasalarında görülmüştür.

Günümüzde artan krizler sebebiyle yatırımcılar, yatırım piyasalarında taleplerini çekmiş ve daha fazla risk almamak amacıyla yatırımlarını beklemeye almış durumdadır. Bu sebeple arz ciddi bir miktarda artış göstermiş ve kripto paralar değer kaybetmiştir.

Yüzdelik oranda en çok değer kaybeden kripto paralardan bir tanesi de yatırımcıların çokça tercih ettiği LUNA COİN’dir. LUNA %97’lik bir düşüşle 1 doların altını görmüş durumda olmakla beraber yapılan 750 milyon dolarlık satışa rağmen toparlanamadı ve birçok yatırım platformunda DELİST konumuna düştü. LUNA kripto parasının değerini arttırmak için her ne kadar çalışmalar sürdürülse de ABD’de beklenen enflasyon artışı sebebiyle UST’ye olan talep arttı ve LUNA tarafında yeterli arz sağlanamadı.

Aynı zamanda LUNA kripto parasının UST ile birebir entegre olarak görülmesi ve buna rağmen bu tarz bir düşüş yaşaması yatırımcıları LUNA kripto parasına olan güvenini ciddi anlamda kırmış durumda. LUNA kripto parasına benzerliğiyle bilinen TERRA kripto parasının da UST ile aynı entegre sorununu yaşaması LUNA COİN alınır mı? Sorusunun cevabını ‘hayır’ yönünde destekler duruma getirdi. Buna karşın yatırımcılar halen Luna almak için ısrarcı.

Luna Coin Nasıl Alınır?

Terra’nın UST’yi  dolara eşit tutamayışı sonrasında Luna’da artan arz nedeniyle sert düşüş yaşandı. UST’y  dolara eşitlemek için Luna’nın arzını artıran Terra bunu başaramayınca, 120 dolar seviyesinden neredeyse 0’a inen Luna, düşen değeriyle birlikte yatırımcıların hayallerini de alıp götürdü.

Binance ve diğer kripto para borsalarında delist gündeme geldi. Binance bir ara yüm Luna paritelerini delist etmişti. Ancak sonrasında Lunabusd paritesini yeniden işleme açtı. İşleme açıldıktan sonra sert yükseliş yaşandı. Luna coin alınabilecek yerler arasında şu an için en güvenilir yer Binance borsası olarak gösteriliyor

Bazı borsalarda işleme kapatılan Luna’nın önümüzdeki günlerde Lunausd olarak yeniden işleme açılıp açılmayacağı ise henüz bilinmiyor.  Binance borsasında Luna alıp satmaya başlamak için öncelikle BUSD almanız gerekiyor.  Binance borsasının kripto parası BUSD’yi alabilmek için öncelikle bir hesap açmanız gerekiyor. Binance üye olma linkine tıklayıp hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Binance borsasında kedi kartı ile de BUSD satın alınabiliyor. Bu sayede hafta sonu olsa bile BUSD alımı yaparak, sonrasında Luna coine dönüştürebilirsiniz.

LUNA kripto parasının değer kaybı ve aynı zamanda bu kripto paraya olan yatırımlar için yeni bir kapı açmış durumda. 120 dolar seviyesinden neredeyse bedava fiyata gelen Luna’ya yatırımcılar ya ttarsa mantığıyla büyük ilgi gösteriyor. Terra geliştiricilerinin atacak olduğu adımlar Luna’nın değerini belirleyecek gibi duruyor. Eğer bir arz yakma girişimi olursa Luna tarafında ciddi bir değer kazanımı izlenebilir.

LUNA coin kripto parasının ani düşüşüyle birlikte birçok platformda DELİST konuma gelmiş olsa bile, hala birçok platformda yatırım işlemi gördüğünü söyleyebiliriz. Türkiye’de oldukça fazla kullanılan BTC TÜRK yatırım platformu üzerinden LUNA kripto parasına yatırımlarınızı sürdürebilirsiniz. Bununla birlikte BİNANCE CEO’sunun LUNA hakkında yaptığı açıklamaya göre LUNA kripto parasının bir süre askıya alındığını ancak bu durumun geçici bir süreç olduğu yorumunu yapmak doğru olacaktır.

BİNANCE üzerinden işlem yaptığınız LUNA kripto paralarını, kabul eden başka bir platforma aktarabilir ve LUNA üzerinden çeşitli işlemler yapabilirsiniz. Luna ve UST tarafında yaşanan sert düşüşün nedenlerine buradan göz atabilirsiniz.

LUNA İşleme Açık Mı?

Bir kripto yatırım varlığının bazı platformlarda delist durumuna düşmesi, o yatırım varlığının işlemlerinin tamamen kapandığı anlamına gelmemektedir. Bir yatırım varlığının bağlı olduğu proje veya şirket o varlığı piyasalardan çekmediği sürece işleme açık kalmaktadır.

Şu anda Binance’da Luna coin işlemleri LUNA/BUSD paritesinde açıktır. LUNAUST, LUNATRY gibi pariteler şu an işleme kapalıdır. Binance üzerinde sadece LUNA/BUSD işlemleri yapılabilmektedir.

LUNA COİN her ne kadar %97’lik bir değer kaybına uğrasa da birçok platformda hala işleme açık konumdadır. Aynı zamanda genel kripto piyasalarında varlığını sürdürmektedir. Luna Coin üzerinden işlem yapmak isteyen kişiler, LUNA varlığının bağlı olduğu projenin resmî web sayfası veya sosyal medya hesaplarından hangi platformlarda işlem yaptığının araştırabilirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus bulunmaktadır. Her ne kadar bazı platformlarda açık işlem görse de o platformda delist olmayacağı anlamına gelmemektedir. Bu sebeple platformların halka duyuru anlamında yayınladığı bilgilendirmelerin sürekli takip edilmesi ve Luna üzerinde yapılacak analizlerin doğru ve risksiz olmasına dikkat edilmelidir.

Luna Yükselir mi? Son Dakika Gelişmeleri

Luna tokene bir kesim artık battı diye bakarken, diğer kesim ise Luna’da ilerleyen zaman diliminde yeniden yükseliş olabileceğine inanıyor. Arzın çok fazla artmış olması ve UST’nin değerinin dolara eşitlenemeyişi yatırımcıların güvenini iyice azaltmış durumda. Ancak dip fiyattan zaman zaman sıçramalar görünüyor. Bunlar ölü kedi sıçraması mı yoksa gerçekten bir yukarı yönlü hareket yaşanabilir mi yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Açıkçası şu an Luna yükselir mi sorusuna net cevap verebilmek mümkün değil. Ancak Terra ekibinin çalıştığına dair açıklamalar geliyor. Bu yönde twitter hesapları üzerinden zaman zaman bilgilendirmeler yapılıyor. Eğer TERRA ekibi arz yakma yoluna giderse Luna coin tarafında yükselişler yaşanabilir. Bu nedenle şu an için Luna’nın önündeki en büyük engel arz fazlalığı ve Terra ekibinin ne yapmak isteyeceği olacak.

Bu yazımızda Luna coin nasıl alınır, Luna coin alınabilecek yerler ve Luna hakkında merak edilen detaylarla ilgili bilgiler paylaştık. Luna token ile ilgili fiyatları etkileyebilecek gelişmeler için aşağıdaki hesapları takip edebilirsiniz.

Terra Money twitter hesabı

Do Kwon twitter hesabı

Twitter üzerinde bu hesapları takip ederek UST ve Luna değerini etkileyebilecek gelişmeleri takip edebilirsiniz. Yapılan açıklamalarla birlikte Luna fiyatında yaşanabilecek hareketleri önceden kestirme imkanına sahip olabilirsiniz. Yine Binance CEO’su CZ’nin Luna ve Terra hakkındaki olası açıklamalarını da takip ederek fikir sahibi olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.