SHIBA INU Kripto Para Birimi Son 7 Günde Yüzde 1165 Arttı

0

İki gündür twitter günemini işgal eden bir kripto para birimi mevcut. Dogecoin benzeri bir kripto para birimi olan SHIB Coin. Her saat başı TT listesinde gördüğümüz ve en çok konuşulan kripto para birimleri arasında olan SHIB Coin son bir haftada çok sert yükseldi. Yatırımcısını zengin eden kripto para birimi SHIBA INU ile ilgili merak edilenleri ve yükselişin detaylarını paylaştık.

7 gün önce $0.0000014 üzerinden işlem gören SHIBA INU coin para birimi, 7 gün sonunda $0.00002086 dolardan işlem görmeye başladı. Yani 0.0000112 TL olan değeri 0.00017 TL’ye yükseldi. 0,0001686 TL birim başına artış gösterdiği anlamına geliyor. Başka bir ifade ile geçen hafta 1.000 dolara 714285714 adet SHIBA INU satın alan biri, bu gün 121 bin 428 dolar sahibi oldu.

Bu kazanç bir haftada dünyanın en popüler zenginlerinin bile burun kıvırmayacakları potansiyele sahip. Kaldı ki, SHIBA INU para biriminin 121 kat yükselişi, milyon dolar yatıran balinaları, bir haftada multi milyon dolarlık balinalar haline getirdi. Bu balinaların bilinçli bir şekilde, kaldıraçlı işlem yaparak, 50X işlem yaptıklarını düşünürsek, bu kazancı da 50 ile çarpmak gerekecek. Korkunç kazançlar, korkunç manipülasyonlar kripto para okyanusunda dev fırtınalarla heyecan bu dönem zirvede.

SHIBA INU Hacmi

SHIBA INU kripto para borsalarında 1 katrilyon adet olarak arz edildi, dolaşımda ise şu an 395 trilyon adedi mevcut. Neredeyse sıfır dolarla piyasaya giren bu para biriminin, 7 günde yüzde 1165 oranında artacağını kimler ön gördüyse, geçmiş hafta ile bu hafta arasında boyut değiştirmiş oldular.

SHIBA INU kripto para birimini şu an için BİNANCE barındırmıyor. Yani bu para birimini alıp satmak, bu borsada mümkün değil. Ancak KuCoin, UnısWap, Huobi Global borsalarında alım satıma açık bir para birimidir. Bu para birimi popüler DOGECOİN para biriminin bir altı olarak piyasaya çıktı. Hatırlarsanız, Elon MUSK geçtiğimiz günlerde bir Tweet atarak DOGE coini övmüş ve tetikte bekleyen DOGE yatırımcılarının boyut atlamasına köprü olmuştu. Bu tür balinaların yaptığı şey; herhangi bir şirketin parasını şahlandırmak için önce bir kaç yüz milyon dolar komisyon sözü almak, sonra da bir kaç milyon adet hisse satın almak ve sonra ortalığa Twit bombası atarak geriye çekilip keyifle piyasanın şahlanmasını izlemek. Düşük bütçeli küçük yatırımcılar, her zamanki gibi, “ne oluyor ya” diye afallarken, küçük balinalar dev m

avi balinalara dönüşürler. Kripto paranın merkezi olmadığından ve kimse tarafından yönetilmediğinden dem vuranlar, bu para borsasının asıl yönetici veya yönlendiricilerinin neler yaptıklarını hayretle gözlemlemeye devam ediyorlar. Günümüzde, bir anda milyoner olmanın yolu, bu balinaların yörüngesinde kalıp, dedikodulara kulak kabartmaktan geçiyor.

SHIB Coin Binance’de İşleme Açıldı

Shıb tokende yaşanan yükselişin diğer bir nedeni olarak Binance’de işleme açılması gösteriliyor. Binance’de işlem görmeye başlamadan önce sert bir yükseliş yaşayan SHIB coin bu yükselişini devam ettirebilecek mi merak konusu.

Bugün saat 14:00 itibari ile Binance platformunda işleme açılan kripto para birimi SHIBA Inu günlük bazda %132 primli seyrediyor. Daha fazla da yükseliş potansiyeli olan kripto para biriminin sert çekilmesi de mümkün. Bu nedenle Binance tarafından yapılan duyurur da, normal kripto para birimleri gibi olmadığına ve aşırı volatilite yaşayabileceği ifade ediliyor.

Şimdi SHIBA INU Alınır mı?

Herhangi bir coin para yükselişe geçtiğinde zirveye ulaştığında bu birime yatırım yapılmaz. Önemli olan, yükselmenin başladığı dakikalarda, uyanık olup bir tuşla alım yapmak ve pusuda beklemektir. Tabi tüyo alanlar, doğuştan bu maçın galipleri olmaya devam eder.

Türkiye saati ile her gün saat 03.00’da kripto para borsaları kapanır ve bir kaç dakika sonra açılır. Bu saatlerde ne oluyorsa oluyordur. Bu birimi kim manipüle etti diye sorarsanız, tabi ki dev balinalardan biri olan Musk bu işin arka planında. Tek bir Tweet attı ve dedi ki , “ben bir SHIBA yavrusu arıyorum ” Bu Tweet, pusuda bekleyenler için zenginliğin başlangıcı oldu ve bir anda bu para birimi roket gibi fırladı.

Küçük yatırımcının bunu önceden görme ihtimali sıfır denecek kadar az. Ancak bu balinaların etrafında gezinen fiskosçular, birer potansiyel milyonerler olmaya devam ediyorlar. Sözün özü, bir kripto para hedefe alındığında roket gibi fırlatılır ve son zirvesine erişir, sonrasında herkes hisselerini satar ve bu balon sönmeye hızla başlar.

Yükselişe hızla geçen bir kripto para birimine yatırım yapmak, büyük kayıplara yol açar. Temel kural, yatırım aracı düşük fiyatta iken onu almak, yükselince satmaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.