Tiktok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor? Tiktoktan Para Kazanmak

0

Dünyanın hızla büyüyen sosyal medya platformları arasında olan Tiktok için Tiktok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor sorusu, en çok merak edilen alanlardan biridir. 800 milyondan fazla aylık aktif üyesiyle büyük çıkış sağlayan uygulama, tamamıyla ücretsiz içerik üretme imkânı sunmaktadır. Ücretsiz bir platform olması, aktif olan üyelere, büyük kazanç kapılarını aralayabilmektedir.

TikToktan Para Kazanma Yolları

Tiktok kullanıcıları tarafından merak konusu olan birçok soru mevcuttur. Tiktok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor, Tiktok’ tan para kazanma yolları neler, tiktok uygulamasıyla para kazanabilmek için takipçi sayısı kaç olmalı, tiktok’ ta beğeni üzerinden para kazanılabilir mi, Tiktok’ ta kazanılan paranın hesaplanabilmesi gibi önemli konular, sosyal medya platformu olan TikTok’ un öncelikli bilinmesi gereken alanlarıdır. Tiktok uygulamasıyla oluşturulan profilden video içeriği oluşturup, paylaşarak, aboneler tarafından beğenilmesini sağlayabilirsiniz. Amaç abone sayısında artış sağlayıp, beğeni sayısını maksimuma çekebilmektir. Son zamanların en popüler platformlarından biri olan Tiktok, daha geniş kitlelere hitap edebilme yeteneğiyle firmaların da ilgisini çekmektedir ve bununla birlikte, hem

TikTok’tan para kazanma yolları hem de TikTok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor araştırmaları önem kazanmıştır. Son günlerde internet ağı üzerinden para kazanabilmenin bu denli basit oluşu ve yaygın bir hale gelmesiyle, çok fazla kullanıcı artışı oluşmuştur. Yalnızca TikTok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor incelemesi ve araştırmaların sonucunda görülen miktarlar ile bende Tiktok fenomenleri kadar para kazanamaz mıyım sorusuna yanıt aranması normaldir. TikTok’ tan para kazanma yolları araştırmalarını incelemek oldukça önemlidir. Tiktok fenomenleri gibi kazanç sağlayabilmek için kitlelerin dikkatini çekecek video içerikleri sunmak ve farklılık oluşturmak alanda bir zorunluluktur.

tiktok canlı yayınları ile para kazanmak
tiktok canlı yayınları ile para kazanmak

TikTok’tan Para Kazanabilmenin 3 Yöntemi

Günümüzde internet ağı üzerinden para kazanılmasına yardımcı olan TikTok uygulaması, özellikle 17-24 yaş aralığında ki bireylerin kullanmış olduğu, eğlenceli, kaliteli, ve sıra dışı (Viral) başlık altında videoların yapıldığı, başarılı bir sosyal medya platformudur. TikTok’ un para kazandırma yöntemlerini, aşağıda ki uygulamaları deneyimleyerek gözlemleyebilirsiniz.

  • Canlı yayınlara katım sağlayarak
  • Sponsor aracılığıyla ve e- ticaret gerçekleştirerek
  • Etkinlikler Oluşturarak

Canlı Yayını Açarak Para Kazanmak

Yayınlanan videolar aracılığı ile canlı yayına katılan izleyiciler sayesinde geniş kitle oluşturabilir ve para kazanılabilir. Uygulamanın en büyük avantajı ise diğer uygulamalara göre daha fazla para kazandırabilmesidir. Takipçilerin göndermiş olduğu emojiler para kazandırabilmektedir.

Tik Tok uygulamasında canlı yayını açarak para kazanmak için 1.000 takipçinin bulunması şarttır. Canlı yayını gerçekleştirebilmek için yükleme hızı ve internet iyi olmalıdır. Eğer bu ikisi iyi değilse, canlı yayın zor olacak ve video kalitesinin düşmesine sebebiyet verecektir. Canlı yayını sağlamak için Tik tok uygulamasını açtığınızda, + simgesine basın, ekran altında bulunan ‘Canlı ve Video’ sekmesi görünür, ekranı sol tarafa kaydırdığınızda bir başlık seçimi gerekmektedir. Böylelikle ‘Canlı’ seçeneği canlı yayını başlatmaktadır.

Sponsor Bulmak ve E-Ticaret

Tiktok’ tan para kazanmanın yollarında bir diğeri, Sponsor Bulmak ve e-Ticaret. Fakat sponsor bulmak için minimum 50-60 bin takipçiye sahip olmak gerekmektedir. Kısa zaman önce Tiktok hesaplarına sponsor markalar minimum 50 bin takipçi istemekteydi. Tiktok uygulamasında sponsor olacak birey ya da işletmeler çoğunlukla videolara dahil edilmek üzere farklı ürünler göndermektedir. Ürünlerin video içeriğinde açıklanması ve uygulamalı bir şekilde takipçilere tanıtımı istenilmektedir. Eğer gönderilen ürünler çekilen videolarda istenilen bir şekilde sunulursa bu sponsorların daha fazla dikkatini çekecektir. Bununla birlikte, tiktok uygulamasında biyografi içerisinde sponsor bulmak ve e-Ticaret videoları çekilen işletmelerin linklerini ekleyerek takipçileri direkt o sitelere yönlendirebilir. Bilmeniz gereken; e-ticaret yapmayı tercih ediyorsanız, çoğunlukla 17-24 yaş aralığında ki gençlere yönelik olan ürünleri seçmelisiniz.

Etkinlik

Tiktok’ tan para kazanımının diğer yolu ise etkinlik düzenleyip oluşturulan bu etkinliklere davet sağlamaktır. Charlie D’amelio gibi Tiktok Fenomenleri takipçileriyle oluşturduğu davette buluşmakta ve bu tanışma sırasında kazanmış olduğu paraları, hayır kurumlarına bağışlamaktadır. (Charlie D’amelie ile birlikte tanışmak için 100 dolar ödemeniz gerekir.) Mevcut olan bu korona virüs ortamında, seçenek belirsiz süre için mantıklı gözükmemektedir.

Tiktok uygulamasında Tiktok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor bunun belirli bir kısıt bulunmamaktadır. Kullanılan uygulamayla bağlantılı olarak kazanılacak puanlar 100 – 1000 puan arasında değişiklik göstermektedir. Canlı yayın açıldığında, alınan hediyelerle birlikte kazandığınız para cüzdanda birikmiş olacaktır. Hesapta 20 $ birikmesi halinde paranızı çekebilirsiniz. Tiktok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor bilgisi için hediyelerin fiyatları;

  • Asa İmgesi: 17 TL’ satılmaktadır ve hediyenin gönderildiği kullanıcı 7 TL’ nin sahibi olmaktadır.
  • Para Yağmuru İmgesi: Satış fiyatı 105 TL olup, hediyenin teslim edildiği kullanıcıya 65 TL ödenmektedir.
  • Yat İmgesi: satış fiyatı 850 TL’ ye satıştadır ve hediyenin sahibi kullanıcı 350 TL kazanmaktadır.
  • Spor Araba İmgesi: Hediyeyi gönderen kişi 3.200 TL’ ye satın alıp, hediyeyi alan kişiye 1.300 TL kazandırmış olur.
  • Öpücük İmgesi: 17 TL ile satışa sunulur, Hediyeyi alan kullanıcı ise 7 TL sahibi olur.

Tiktok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor bilgisine ulaşabilmek takipçi sayısının da bilinmesi gerekmektedir. Tiktok uygulamasıyla para kazanabilmek için belirli takipçi kota kısıtlaması mevcut değildir ve sahip olunan az takipçi sayısı ile de para kazanımı sağlanılabilinir. Markalardan reklam alabilmek 50 bin takipçiye ulaşabilmeyi gerektirmektedir. Yani 50 binin üzerinde sahip olunan takipçi sayısıyla kolaylıkla para kazanılabilmektedir.

TikTok 1000 İzlenim Kaç TL’ dir?

Ortalama olarak 1 dolar, yani aşağı yukarı güncel kur ile hesaplarsak TL‘dir. Kazanç kur olarak hesaplandığından değişkenlik gösterecektir. Tiktok’ un 1.000.000 milyon izlenimine ortalama 900-1100 Dolar aralığında gelir getirmektedir.

Fenomenler Ne Kadar Kazanıyor?

Tiktok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor sıralamasında yer alan ilk 1.Sırada Charli D’Amelio yer almaktadır. Asıl kazanç payını marka anlaşmalarından oluşturmaktadır. Çektiği videoları ortalama olarak 30 milyon aktif üye tarafından izlenir ve yaklaşık olarak video başına 100.000 dolar kazanmaktadır. Sponsor, e- ticaret ve canlı yayın uygulamalarıyla toplamda150.000 dolardan fazlasını kazanmaktadır.

2. Sırada Addison Rae vardır. 50 milyonu aşan takipçi listesi ona, sponsorlu olan içeriklerden 75.000 dolar civarında para kazandırmaktadır.

3. Sırayı ise Zach King kaplamıştır. 45 milyon takipçiye sahiptir. Zach King’ in bir tek sponsorlu içerikten kazandığı para ise 35.000 dolardır.

4. Büyük kazanıcı Loren Gray 45 milyon takipçiye sahiptir. Yalnızca bir sponsorlu videonun getirisi yaklaşık olarak 30.000 dolardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.