Asya Seansında Dolar Kuru 8,40 Seviyesine Yükseldi. Yarın Dolar Ne Olur?

0

Asya piyasasında ilk kotasyon fiyatlamaları gelmeye başladı. Dolar TL karşısında %15’i aşan yükselişle 8,40 seviyesine kadar çıktı. Aslında haftasonu Kapalıçarşı fiyatlamaları dikkate alındığında bu denli sert br açılış olması beklenmiyordu. Dolar kuru 7,50 civarında yeni haftaya başlar görüşü piyasalarda hakimdi. Ancak ilk fiyatlamalar oldukça şaşırtıcı.

Dolar Ne Olur?

Öncelikle şu an bu fiyatlar yanıltıcı olabilir. Yani şu an için bu fiyatlar rakamdan ibaret, bankaların internet şubelerinde döviz bozdurmak istediğinizde 7,80 civarında bir alış fiyatı mevcut. Bu da demek oluyor ki yüksek ihtimal ile dolar kurunun açılışı 7,80 üzerinde olacak. Ancak 8,40 gibi bir fiyat görülür mü merak konusu.

Açıkçası net bir şey söylemek oldukça zor. Ancak şunu biliyoruz ki dolar bir kez gördüğü tepe noktalarını daha sonrada test etmeyi seven bir para birimi.  Dolayısı ile de bugünkü FX piyasasında açılış fiyatı 8,20 üzerinde olur ise, gece asya piyasasında 8,587 tepe noktası görülebilir. Ancak sabah saat 8-11 arası dolar kurunda bir geri çekilme yüksek ihtimal olacaktır.

Oldukça şaşkınık yaratan Ağbal’ın görevden alınması sonrası, yeni başkanın olumlu açıklamaları lsa da piyasa şu an için bunları görmezden gelmiş gibi görünüyor. Yarın sabah 8 lira altına geri çekilme muhtemelen olacaktır ancak tabi bu değişimin borsaya ve TL’ye zarar vereceği aşikar gibi görünüyor. Yarın sabah daha detaylı  bir şekilde dolar analizlerimizi paylaşacağız.

Ağbal’ın görevden alınması ile ilgili makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.