Kart Aidatı Olmayan Bankalar, Aidatsız Kredi Kartları 2022

0

Kredi kartları her yaştan kadın erkek çalışan emekli tüm bireylerin gündelik yaşamda can simidi gibi olan ürünlerdir. Lakin burada insanların karşısına söylesi bir sorun çıkmaktadır. O da kimi kredi kartlarının yıllık kart aidatı almasıdır. Bu da insanları ciddi anlamda hangi kartı kullanacakları noktasında düşündürmekte ve doğal olarak kart aidatı olmayan bankalar noktasında ciddi anlamda bir arayışa itmektedir.

Kart Aidatı Olmayan Bankalar, Aidatsız Kredi Kartları

Burada bilinmesi gereken iki husus vardır. Bunlardan ilki genelde hemen her bankanın hem aidatsız kredi kartları vardır hem de kullanıcının durumuna göre kişiler ödedikleri kredi kart ücretinin tamamını ya da belli bir oranını geri alabilme şansına sahip olabilmektedir. Kredi kartı ücreti kişiler o kartı kullansın ya da kullanmasın ilgili banka tarafından talep edilebilmektedir.

Yine de biz bu yazıda kart aidatı olmayan bankalar konusunda güncel olanlarına yer vereceğiz. 2022 yılına giriş yapmaya hazırlandığımız bugünlerde hangi bankalar kart aidatı almıyor diye merak ediyorsanız bu merakınızı giderelim.

İşte kart aidatı olmayan bankalar ve bankaların kartları.

Kredi Kartı Aidatı Olmayan Bankalar

Her sene farklı nedenlerden ötürü değişiklikler göstermekle birlikte 2021 yılı için son duruma kart aidatı olmayan bankalar listesi aşağıda yer aldığı biçimdedir:

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Enpara.com
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Odeabank
 • Garanti Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • ING Bank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • HSBC
 • Vakıflar Bankası

Aidatsız Kredi Kartları

Kart aidatı olmayan bankalar aşağıda yer aldığı biçimdedir. Bu listeden de net bir biçimde anlaşılabileceği gibi ülkemizde birçok bankanın aidatsız olan kredi kartları vardır. Şimdi de dilerseniz o kartlar hangileri ve özellikleri neler onlara bakalım.

aidatsız kredi kartları
aidatsız kredi kartları, kredi kartı ücreti almayan bankalar, kredi kartı aidatı almayan bankalar listesi

Enpara.com Kredi Kartı

Diğer birçok bankanın aksine Enpara kredi kartının en büyük özelliği tüm kullanım süresi boyunca sınırsız olarak kart aidatı alınmamasıdır. Hiçbir zaman kredi kartı ücreti ödenmez. Üstelik Enpara kredi kartlarında yaptığınız işlemleri ücretsiz ve faizsiz olarak taksitlendirme olanağı da daima mevcuttur. Edinilmesi de kullanılması da son derece kolay olan bir kredi kartıdır.

Kuveyt Türk Sağlam Kart

İslami usüllere uygun olarak bankacılık yapan Kuveyt Türk kendi içinde son derece avantajları olan bir karttır. Kullanım süresi boyunca hiçbir biçimde kart ücreti ödenme durumu mevcut değildir.

Vakıfbank Tercih Kart

Bir kamu bankası olan Vakıfbank’ın yıllık kullanım ücreti ya da bir diğer ifade ediş biçimi ile kart aidatı olmayan kartının adı Tercih Karttır. Bu kartta sadece kullanılan özellikler için ücret ödenir. Son derece avantajları olan bir karttır.

Ziraat Bankası Genç Bankkart

Birçok bankanın olduğu gibi Ziraat Bankasının da öğrencilere sunduğu bazı avantajlar bulunuyor. Nitekim Ziraat Bankası Genç Bankkart da özel olarak üniversite öğrencileri için olan bir karttır. Kart üniversite öğrenimi boyunca kullanılabilir. Kullanım süresince de yıllık kredi kartı kullanım ücreti hiçbir biçimde alınmaz.

Garanti BBVA Flexi Card

Garanti BBVA isimli bankanın tasarımını kendinizin yapmasına da olanak veren bu kart son derece spesifik olan bir karttır. Özellikleri itibarı ile yıllık kart ücreti alınmaz. Ayrıca bonusu en fazla olan kredi kartları arasındadır.

QNB Finansbank Card Finans Fix

ONQ Finansbank bünyesinde olan birçok kredi kartının yıllık kredi kartı aidatı vardır ama Card Finans Fix için istenen bir yıllık kredi kartı ücreti mevcut değildir. Aidatsız kredi kartı arayanlar için son derece doğru bir tercihtir.

İşbankası Aidatsız Kredi Kartları

İşbankasının iki tip kredi kartında yıllık kart aidatı yoktur. Bunlardan ilki 18 ile 25 yaş arasında olan ve öğrenim gören gençler için kredi kartıdır. Bir diğeri ise hiçbir özelliği olmayan Maksimum Karttır.

Akbank Aidatsız Kredi Kartları

Sabancı Holding bünyesinde olan Akbank’ın Axess Platinum, Wİngs Black Card, Axess Temassız, Axess Gold, Axess Business, Wİngs Private Card, Axess Exi26 kredi kartlarında ilk yıl için kredi kartı ücreti ödenmez. Daha sonraki yıllar için ise kredi kartı ücreti ödenir.

Türkiye Ekonomisi Bankası CEPTETEB Kredi Kartı

İlk yıl için kredi kartı aidatı ödenmeyen kartlardan bir tanesi de CEPTETEB Bonus isimli bu kredi kartıdır.

Sonuç olarak kart aidatı olmayan bankalar ve aidatsız kredi kartı için söylenebilecek olan son güncel bilgiler üstte ifade edildiği biçimdedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.