Avax Coin Nedir? Geleceği Var mı? Güncel Avax Yorum ve Haberleri 2022

0

Gelinen son aşamada kripto para piyasasının 3 trilyon dolar seviyelerine ulaşması ile beraber yatırımcıların yeni yatırım aracı olarak kripto piyasalarına daha da fazla yönelmelerine imkan tanımaktadır. Kripto para piyasalarında genellikle BTC ya da ETH önde giden coinler olmakla beraber bir de alt coinler, yatırımcıların en çok yatırım yapmayı hedeflediği araçlar arasında yer almaktadır. Son günlerin dikkatleri üzerine toplayan alt coini ise Avax coin olarak karşımıza çıkmaktadır. Avax, faaliyete başladığından itibaren yatırımcıları için oldukça güvenilir ve kazanç sağlayan bir işlem hacmine ulaşmakla beraber temelde bir DeFi projesidir. İlgili yazıda Avax coin geleceği hakkındaki teknik detaylar, 2022 yılı gelecek tahminleri ile olası senaryolar ele alınacaktır.

Avax Coin Nedir?

Küresel kripto para piyasalarında en çok işlem gören alt coinler arasında yer alan Avax coin Avalanche projesinin tokeni olarak işlem görmektedir. Temelde merkeziyeti olmayan bir Defi projesidir, White paper taslağı da ele alındığında ise diğer kripto coinler ile de benzerlik göstermektedir. Avalanche projesinin ilk ortaya çıkışı temelde kişi ve kurumların finansal koruyuculuğunun yapılması hedefi ile gerçekleşmiştir. Ödeme alma ya da ödeme yapma amacı ile kullanılması hedeflenen Avax coin bugün daha çok yatırım aracı olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle Avax üzerindeki fiyat tahminleri ve analiz trendleri yatırım yapacaklar için büyük derecede önem arz etmektedir.

Avalanche yani Avax coin temelde kripto metalar üzerinden ödeme alma ya da ödeme yapma kolaylığının sağlanması amacı ile kurgulanmıştır. Kişi ya da kurumların blok zincirlerinin kullanılarak işlem maliyetlerinin düşmesini, transfer ve işlem sürelerinin kısalmasını ve de güvenli bir şekilde para transfer işlemlerinin yapılmasını hedefleyen bu proje, yatırım amacı ile de kripto para piyasalarını tercih eden kişiler tarafından yakından takip edilmektedir.

Avax Coin 2021 ve 2022 Kazanımları

Geçtiğimiz 2021 yılında Avax coin 3 $ seviyelerinde işlem görürken sene sonuna gelindiğinde 146 $ seviyelerine kadar yükseliş göstermiştir. Muazzam bir sıçrama yapan Avax için 2022 tahminleri ve yatırım tavsiyeleri ise oldukça merak uyandırmaktadır. 2021 yılında birçok alt coin arasından sıyrılarak bugün kripto para piyasasında en çok işlem gören kripto coinlerden biri haline gelmiştir. Dikkatleri üzerinde toplayan Avax coin neredeyse 26 milyon $ seviyelerine çıkmış bir işlem hacmine de sahiptir.

avax coin 2022
avax coin 2022, avax coin geleceği var mı, yükselir mi düşer mi?

Avax, Avalanche projesinin tokeni olarak işlem görmekle beraber temelde yerli bir projedir. 2021 yılı son çeyreğinde Avx için kritik olan gelişme, FEMA yani Acil Durum Yönetim Ajansı ile yapılan görüşme ve anlaşmalar neticelerle gelmiştir. Deloitte ile yapılan protokoller sayesinde de Avax için güvenilirlik kazanımı sağlanmıştır ve bu durumda Avax’ın 2022 değer tahminleri de giderek pozitif yönde ve büyük kazanımların sağlanacağı yönde olmaktadır.

2021 sonlarına doğru kripto piyasalarının sene sonu kapanış hareketliliklerinden dolayı, yatırımcıların çıkış yapma eğilimi kripto coinlerin market değerini ve fiyat aralıklarını değişime zorlamıştır. BTC, ETH gibi ana akımlarda dahi gözlemlenebilen bu düşüşten her alt coin etkilenmiştir.

2022 Ocak sonlarında ortalama 75 $ civarında bir seviyeye ulaşan Avax’ın direnç noktasını kırması halinde oldukça kazanç sağlayacak bir potansiyel sunma durumu var idi. Ancak bu trend göstergesi ile yatırımcıların satış yapması ile Avax coin nihayetinde düşüş eğrisine girmiş bulunmaktadır. Ancak Avax’ın güvenilirliği ve yalnızca 2021 yılında sağladığı kazanç düşünüldüğünde düşüş trendinin hemen ardından kuvvetli bir yükseliş trendine girmesi kaçınılmaz olacağı tahmin edilmekte. Yine de yatırımcıların güncel haber akışlarını ve piyasaları etkileyecek gelişmeleri takip etmelerinde fayda olacaktır.

Avax Coin Geleceği Parlak Mı?

Kripto paraların gelecekte yatırımcılarını mutlu edip etmeyeceği merak ediliyor. Son dönemde bir çok ülke kripto paralara regülasyon konusunda kararlar almaya çalışıyor. Bu doğrultuda kripto piyasaları nasıl etkilenecek merak konusu olmaya devam etmekte. Tabi Avax yatırımcıları da Avx coin geleceği ne olur sorusunu sormadan edemiyorlar.

Temelde her borsa gibi kripto para borsası da yatırımcıların genel akımda meydana getirdikleri hareketler ve işlemler, coinlerin yükseliş ve düşüş trendlerinde belirleyici olabilmektedir. yatırımcıların ise temelde ele aldığı yöntemler yatırımcıların genel hareketleri ile borsa analistlerinin yorumları olabilmektedir.

Avax Coin Gelecekte Para Kazandırır mı?

Avalanche, Avax coin hakkında analist ve yorumcuların temel trendi 2022 yılı içerisinde yükseleceği yönünde gelişmektedir. Her ne kadar Avalanche metaverse ya da BTC, ETH gibi projelerdeki gibi temel ve sıra dışı bir amaçtan yoksun olsa da bazı stratejik adımlar sayesinde Avax’ın geleceği oldukça parlak görünmektedir. Avax’ın sıra dışı olmayan noktası aslında diğer alt coinler gibi değerlendirilmesini sağlamaktadır. Ancak Avax projesi ile yapılan işlemler ve gelecek projeler, coin hakkındaki popüler trendin yükseleceği fikrini uyandırmaktadır. Aynı zamanda SOL, ADA, SAND ya da MANA gibi popüler coinler arasında yer alması ile daha fazla yatırımcının gözdesi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Avax coin fiyat istikrarı ve yatırımcılarını hayal kırıklığına da uğratmaması ile güvenilir konumunu desteklemektedir.

Geçtiğimiz 2021 yılında Avax, en yüksek fiyat paritesine ulaşmış olsa da bu sene her değişkenin stabil ya da görece az riskli seyretmesi halinde 130 $ bandına çıkması ve buralarda seyretmesi öngörülmektedir. Mevcut durumda 67 $ seviyelerinde işlem gören Avax coin yatırımcılar için günlük trade işlemlerinden ziyade uygun seviyelerden alınıp, direnç noktasına ulaşana kadar tutma eğilimlerini kuvvetlendiren bir coin olarak değerlendirilmektedir.

Avax Yatırımı Nasıl Yapılır?

2022 yılını en gözde kripto paraları içerisinde gösterilen Avax coin son aylarda kendisinden sıklıkla söz ettiriyor.  Bazı analistlerin beklediği performansı gösterirse ciddi anlamda kazanç potansiyeli taşıdığı söylenebilir. Avax’ın gelecekte para kazandıracağını düşünenler yatırım yapmanın yolarını arıyor. Bu doğrultuda en güvenilir seçenekler arasında Binance kripto para borsasının olduğu belirtilebilir. Avax popüler bir coin olduğundan bir çok borsada bulunabiliyor. Bu anlamda en iyi kripto para borsaları sayfasını ziyaret ederek kendinize kaliteli bir borsa bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.