Bankadan İcralık Araba Almak, Bankadan Satılık Araçlar

0

Kendinizi içinde hayal ettiğiniz arabayı almak için bir çok farklı seçenek var artık. Düşük faizler, kampanyalar, uygun taşıt kredileri gibi bir çok kolaylık tüketicilerin araba ihtiyacını karşılamak için yapılıyor. Eğer siz de araç satın alma fikrindeyseniz bunu yapabileceğiniz bir yol da bankadan icralık araba almak olacaktır.

İcralık Araba Almak

Günümüzde ne yazık ki yüksek vergilerden dolayı sıfır araba satın alırken çok fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalıyoruz. Bununla birlikte sıfır araba aldığınız andan itibaren o an satmak istediğinizde neredeyse değeri yüzde 10 kadar düşüyor. Hal böyle olunca ikinci el temiz kullanılmış araçlara yönelmek daha mantıklı bir seçenek olarak gözüküyor.

Son 1 yıldır ikici el piyasasında ciddi bir artış yaşanması araç alacak insanların ellerini kollarını bağlamakta. Daha uygun fiyatlı araç alma seçenekleri içerisinde de icralık araba almak seçeneği yer alıyor. Bankaların borçlular tarafından ödenemeyen borçları karşılığında almış olduğu araçları satışa çıkararak bunları nakite dönüştürmektedir.

Bankadan Satılık Araç Nasıl Alınır

Bankalardan da araç satın almak 2. El araç alabileceğiniz seçenekler arasında yer alıyor. Bankalar borcunu ödeyemeyen müşterilerinden icra yoluyla borçları karşılığında araçlarını alabiliyor. Sonrasında bu araçlar ihaleye çıkarılarak yeni alıcılara satılıyor. Siz de bankadan araç almak istiyorsanız bu ihalelere katılmalısınız. En yüksek teklifi verirseniz beğendiğiniz arabayı alamamanız için hiç bir neden yok.

Hangi Bankalar İcralık Araç Satıyor

Aslına bakmak gerekirse hemen hemen tüm bankalar 2. El araç satışı yapıyor. Ancak temel olarak Halkbankası, İş Bankası, Finansbank, Ziraatbankası, Vakıfbank gibi büyük ölçekli bankalarda daha çok ihale ve dolayısıyla daha çok araç seçeneği bulabilirsiniz. İhalelerde yer almak istiyorsanız bunun takibini ilgili bankanın internet sitesinden yapabilirsiniz.

Bu satışları sadece binek araç olarak da düşünmemelisiniz. Çünkü icra da sadece binek araçlar değil her türlü vasıta alınabiliyor. Örneğin ihalede karşınıza, kamyon, iş makinası, otobüs gibi büyük ölçekte araçlar da çıkabilir. Bu gibi fırsatları da ihalelere katılarak değerlendirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bankadan icralık araç almak sanıldığı kadar da zor bir işlem değil. Sadece takibinizi iyi yapmanız ve beğendiğiniz aracı alabilmek için en yüksek teklifi vermeniz gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken aracın nasıl bir kondüsyonda olduğudur ancak icralık arabalar genellikle iyi kullanılmış araçlar olmaktadır.

Bu yazımızda merak edilen bir konuya bankadan icralık araba almak ile ilgili detaylara değinmeye çalıştık. Son 1 yılda fahiş oranda artan 2. el araba fiyatları ile ilgili ayrıntılı makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.